Know How

Zdjęcia w SL - używanie świateł i cieni.

1/09/2013Patina
Co należy zrobić, aby uzyskać efekt cieni w SL.
Parę wskazówek poniżej:

Skrótem CTRL + P uruchamiamy ustawienia, przechodzimy do zakładki Grafika, ustawiamy Jakość wyświetlania na - WYSOKA lub ULTRA. Następnie pojawią się aktywne okna z możliwością zaznaczenia - Shadery atmosfery ✓ oraz Światła i cienie ✓ ( podkreślone czerwonym kolorem )
Ważne w oknie Cienie - należy wybrać Słońce i Księżyc w innym wypadku  cienie nie będą widoczne. Następnie wciskamy Zastosuj i OK. Wybieramy światło, które najbardziej nam odpowiada ( Ja wybrałam - Places Abracadabra - Ikona z światłami pod szafą z znakiem phoenixa).
Gdy już wykonamy wszystkie czynności wystarczy zacząć robić zdjęcia:D  


Nie zawsze istnieje możliwość robią zdjęć z wysoką grafika i cieniami, nie ma się czym martwić można zastosować światło Cal WL aby wygładzić twarz i ubrania bez używania już przestarzałych Facelight. Na zdjęciu powyżej zrobiłam zdjęcie z światłem Default, jest to światło standardowe stosowane w większości miejsc i jak sami widzicie awatar nie prezentuje się najlepiej.


Przy użyciu światła CalWL  Patina ma rozświetloną twarz i brak smug, osobiście używam go na co dzień do zwykłego trybu " siedzenia" w SL, światło wygląda równie dobrze na grafice niskiej czy średniej. Trzeba pamiętać jednak, iż przy każdej teleportacji należy ponownie ustawić światło. ( Sprostowanie aby światło się nie zmieniało należy - wcisnąć CTRL + P zakładka Firestorm - System Windlight i odznaczyć Automatycznie zmieniaj środowisko a ustawienia w regionie/parceli ). Udanej zabawy :D

You Might Also Like

0 komentarze

Formularz kontaktowy